Sylwetka dr hab. Marcina Waligóry na stronie internetowej Center for Bioethics Harvard Medical School

Na stronie internetowej Center for Bioethics Harvard Medical School została przedstawiona sylwetka dr hab. Marcina Waligóry.

Dr hab. Marcin Waligóra zajmuje się etyką badań naukowych w biomedycynie. W roku akademickim 2017/2018 przebywał na stypendium Fulbright Senior Award w Harvard Medical School Center for Bioethics. Jest kierownikiem zespołu naukowego REMEDY, Research Ethics in Medicine Study Group. W latach 2012-2016 pełnił funkcję członka Management Committee europejskiego projektu COST Disaster Bioethics: addressing ethical issues triggered by disasters. Jest laureatem stypendium Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców (2014-2017) a także programu Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej SKILLS – Mentoring (2014). Prowadzi wykłady i seminaria z etyki, bioetyki i deontologii.

Link do artykułu – http://bioethics.hms.harvard.edu/news/connecting-research-and-democracy