Komunikat nr 3 Dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM z dnia 18.06.2021 r. w sprawie: liczebności grup studenckich na Wydziale Nauk o Zdrowiu UJCM od roku akademickiego 2021/2022

780.020.20.2021

Dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM
z dnia 18.06.2021 r.

W oparciu o zapisy uchwały nr 27/IX/2006 Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego z dnia 27 września 2006 r. z późniejszymi zmianami, ustala się następującą liczebność grup studenckich na Wydziale Nauk o Zdrowiu UJCM od roku akademickiego 2021/2022:

1. Wykłady – cały rok.
  2. Ćwiczenia teoretyczne/lektorat/wychowanie fizyczne*:15-18 osób.
  3. Ćwiczenia: pracownia umiejętności zawodowych/pracownia komputerowa: 7-12 osób.
  4. Ćwiczenia z przedmiotów: kinezyterapia, fizykoterapia i odnowa biologiczna oraz masaż: 6 osób.
  5. Laboratorium/prosektorium/ćwiczenia z ratownictwa medycznego: 6- 8 osób.
  6. Zajęcia praktyczne/ćwiczenia w warunkach symulowanych, w tym CIEM/ćwiczenia prowadzone metodą PBL: 5-7 osób.
  7. Seminaria: 19-25 osób.
  8. Zajęcia praktyczne/ćwiczenia kliniczne/praktyka/praktyka zawodowa odpowiednio:
    • intensywna terapia, anestezjologia, sala porodowa, POZ, SOR, Zespoły Ratownictwa Medycznego, pogotowie ratunkowe: 3-4 osoby,
    • pracownia radiologiczna, pracownia elektroradiologii, zajęcia praktyczne/ praktyki zawodowe na kierunku elektroradiologia: 3-4 osoby,
    • pozostałe zajęcia praktyczne/ćwiczenia kliniczne/praktyka/praktyka zawodowa: 3-6 osób.
  9. Seminaria dyplomowe (licencjackie i magisterskie): 10 osób.

Dziekan Wydziału może podjąć decyzję o innej liczebności studentów w grupie na pisemny wniosek Kierownika Kierunku studiów wraz z uzasadnieniem i opinią prodziekana ds. dydaktycznych.

*W przypadku zajęć z wychowania fizycznego realizowanych na pływalni, liczba studentów w grupie nie może przekraczać 15 osób na jednego prowadzącego.

dr hab. Piotr Pierzchalski, Prof. UJ
Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM