Warunki i zasady przeniesienia studenta z innej uczelni na Wydział Nauk o Zdrowiu UJ CM
O przeniesienie na Wydział Nauk o Zdrowiu UJ CM, może ubiegać się student innej uczelni w tym także zagranicznej po spełnieniu łącznie następujących warunków:
zaliczył pierwszy rok studiów,
uzyskał w uczelni macierzystej efekty uczenia się umożliwiające wpisanie go na co najmniej drugi rok studiów na Uniwersytecie,
spełnił warunki rekrutacji obowiązujące na Uniwersytecie w danym roku akademickim – wymóg ten nie dotyczy przypadku przeniesienia studenta na studia drugiego stopnia,
w przypadku studentów studiujących do tej pory w trybie niestacjonarnym, przeniesienie jest możliwe na studia stacjonarne pod warunkiem uzyskania przez studenta z dotychczasowego roku studiów, średniej ocen nie niższej niż 4,5.
Student ubiegający się o przeniesienie składa w oryginale do właściwego Dziekanatu wniosek stanowiący załącznik A wraz z wymaganymi dokumentami najpóźniej do 15 września danego roku akademickiego. Do wniosku student dołącza:
opinię kierownika jednostki organizacyjnej, z której zamierza się przenieść,
potwierdzony przez uczelnię macierzystą wypis z przebiegu studiów wraz z sylabusami (wykaz wszystkich zrealizowanych przedmiotów z określeniem liczby godzin, poszczególnych form zajęć i punktacją ECTS),
plan studiów,
potwierdzenie zaliczenia danego roku akademickiego,
udokumentowaną skalę ocen obowiązującą w uczelni macierzystej,
kopię świadectwa dojrzałości i inne dokumenty wymagane w procesie rekrutacji – wymóg ten dotyczy przypadku przeniesienia studenta na studia pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie,
w przypadku przeniesienia studenta na studia drugiego stopnia – kopię dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia lub zaświadczenie o ukończeniu studiów pierwszego stopnia potwierdzone przez stosowną komórkę uczelni macierzystej,
w przypadku studentów chcących przenieść się ze studiów w trybie niestacjonarnym, na studia stacjonarne – potwierdzoną przez stosowną komórkę uczelni macierzystej średnią ocen z dotychczasowego roku studiów,
w przypadku dokumentów obcojęzycznych student przedstawia tłumaczenia ww. dokumentów na język polski dokonane przez tłumacza przysięgłego, wpisanego na listę tłumaczy przysięgłych, prowadzoną przez Ministra Sprawiedliwości RP.
Pracownik Dziekanatu sprawdza kompletność dokumentacji. W razie stwierdzonych braków powiadamia studenta o konieczności uzupełnienia brakujących dokumentów.
Skompletowany wniosek pracownik Dziekanatu kieruje do Prodziekana ds. studenckich, który przedstawia całość dokumentacji koordynatorowi programowemu kierunku studiów.
Koordynator programowy kierunku porównuje programy studiów/efekty uczenia się realizowane w uczelni macierzystej z aktualnym programem obowiązującym na Wydziale Nauk o Zdrowiu UJ CM, i przedstawia prodziekanowi ds. studenckich wykaz różnic programowych oraz opinię w sprawie możliwości ich realizacji po ewentualnym przeniesieniu.
Negatywną decyzję o przeniesieniu prodziekan ds. studenckich wydaje w przypadku stwierdzenia zbyt dużych różnic programowych, których realizacja nie będzie możliwa pod względem merytorycznym i organizacyjnym.
Pozytywną decyzję o przeniesieniu prodziekan ds. studenckich wydaje jedynie w przypadku, gdy zrealizowanie różnic programowych będzie możliwe pod względem merytorycznym i organizacyjnym. Na tej podstawie prodziekan ds. studenckich określa liczbę punktów zaliczeniowych podlegających uwzględnieniu i ustala rok, na który wpisany zostaje student, biorąc pod uwagę stwierdzone różnice programowe.