Trzy kierunki Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM najlepsze w Polsce

W corocznym rankingu uczelni wyższych, przygotowywanym przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”, trzy kierunki prowadzone przez Wydział Nauk o Zdrowiu UJ CM znalazły się na pierwszych miejscach: pielęgniarstwo, położnictwo, zdrowie publiczne. W rankingu uczelni akademickich zwyciężył Uniwersytet Jagielloński.

Ranking Kierunków Studiów Perspektywy to najważniejsza – z punktu widzenia kandydatów na studia – część badania przeprowadzanego od ponad 20 lat przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”. Stanowi uporządkowaną informację o najpopularniejszych kierunkach studiów prowadzonych w polskich uczelniach akademickich. W tym roku rankingowanych było 71 kierunków, w tym 10 medycznych. W przypadku 9 z nich: analityka medyczna, farmacja, kosmetologia (Wydział Farmaceutyczny), kierunki lekarski, lekarsko-dentystyczny, dietetyka (Wydział Lekarski), pielęgniarstwo,  położnictwo, zdrowie publiczne (Wydział Nauk o Zdrowiu) miejsce pierwsze zajął Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym kierunkom.