Dwie znakomite pionowe zamrażarki -86°C i jedna -40°C

Jak ważne jest przechowywanie próbek biologicznych w odpowiednich warunkach wszyscy pracujący w laboratoriach biologii molekularnej doskonale zdają sobie sprawę. Prawidłowe zabezpieczenie materiału biologicznego najczęściej oznacza jego zamrożenie. Im niższą temperaturę przechowywania próbek zapewnimy tym większa ich trwałość. Najczęściej w ten sposób przechowywane są próbki rzadkie o dużej wartości naukowej. W tym właśnie celu Wydział Nauk o Zdrowiu, dzięki wsparciu programu ID.UJ oraz POB-u qLIFE mógł zakupić  dwie zamrażarki -86°C (MDF-DU702VX-PE – dual cooling, 729 litrów) z systemem back-up, butlą CO2, z powiadamianiem sms (o wzroście temperatury, braku zasilania), rejestratorem niskich temperatur oraz jedną zamrażarkę -40°C MDF-U5412H-PE (szafowa z regałami, z wysuwanymi pojemnikami szufladowymi). Urządzenia te pozwoliły na znaczne zwiększenie możliwości przechowywania cennych próbek biologicznych, szczególnie w kontekście planowanego powołania nowej jednostki badawczej na naszym Wydziale. Te nowoczesne urządzenia, nawet w porównaniu ze znakomitymi zamrażarkami już posiadanymi to zupełnie nowa jakość. System podtrzymania temperatury w razie zaniku napięcia oraz zdalnego powiadamiania w znacznym stopniu eliminuje zagrożenie rozmrożenia próbek i ich utraty.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ