Informacje dotyczące rekrutacji na pierwszy rok studiów znajdują się na stronie internetowej Działu Rekrutacji na Studia UJ
Katalog studiów, terminy, rejestracja: https://irk.uj.edu.pl/
Lista dokumentów potwierdzających znajomość języka angielskiego co najmniej na poziomie B2
Kontakt z Dziekanatem w sprawie rekrutacji:
tel.: 12 634 33 97 wew. 30
e-mail: rekrutacja.wnz@uj.edu.pl
Uprzejmie informujemy, że odpowiadamy wyłącznie na e-maile podpisane imieniem i nazwiskiem.
Regulamin rozmowy kwalifikacyjnej dla cudzoziemców.
Elektroradiologia – czym jest właściwie? Są to studia, które uczą wykonywania badań diagnostycznych i terapeutycznych w zakresie radiologii, radioterapii i medycyny nuklearnej, a także diagnostyki elektromedycznej (elektrokardiografia, elektroencefalografia, elektromiografia i inne). Ich celem jest wykształcenie nowej kadry dla potrzeb opieki zdrowotnej kraju, a zwłaszcza szeroko pojętej diagnostyki obrazowej i elektromedycznej oraz radioterapii i medycyny nuklearnej. Podstawą kształcenia na kierunku elektroradiologia jest wiedza ogólna z zakresu nauk medycznych, nauk o zdrowiu, a także nauk społecznych.
Elektroradiologia jest kierunkiem wyjątkowym – nie tylko nie znajdziesz nic podobnego na Uniwersytecie Jagiellońskim, ale także w całym kraju istnieje tylko kilka uczelni wyższych prowadzących studia o podobnym programie.
Kierunku pielęgniarstwo być może nie trzeba przedstawiać, ale warto sprawdzić, jaką ofertę przygotował Uniwersytet Jagielloński. Dbając o najwyższy poziom jakości kształcenia i profesjonalne przygotowanie do zawodu, studentkom i studentom pielęgniarstwa zapewniamy: nowoczesny program nauczania, kadrę z dużym doświadczeniem dydaktycznym i dorobkiem naukowym, nowocześnie wyposażone pracownie do nauczania umiejętności pielęgniarskich w warunkach symulowanych, dostęp do najlepszych zakładów opieki zdrowotnej, w których odbywa się kształcenie praktyczne (głównie baza Szpitala Uniwersyteckiego), przygotowanie do podjęcia pracy w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, jak również prowadzenia samodzielnej działalności gospodarczej w zakresie usług medyczno-pielęgniarskich, poradnictwa w zakresie profilaktyki i edukacji medycznej, włącznie ze świadczeniem usług w domu chorego. Kierunek pielęgniarstwo od lat zajmuje czołowe miejsce w rankingu opracowywanym przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”.
Rankingi, wyróżnienia, akredytacje:
Regulamin egzaminu wstępnego na pielęgniarstwo drugiego stopnia w roku 2024
Położnictwo to bardzo praktyczne studia przygotowujące do konkretnego zawodu, więc jeśli stawiasz na konkret i praktykę – zapraszamy! Kształcenie na kierunku położnictwo zakłada najwyższą jakość przygotowania absolwentów kompetentnych do pracy w zawodzie położnej, prezentujących samodzielność zawodową, poczucie odpowiedzialności wobec podmiotów opieki i respektujących zasady etyki ogólnej i zawodowej. Czego nauczysz się na tych studiach? Główne kierunki to: opieka nad kobietą i jej rodziną w okresie ciąży, porodu i połogu; opieka nad noworodkiem w szpitalu i środowisku domowym, w tym również dzieckiem przedwcześnie urodzonym; jakość życia kobiet z rozpoznaną chorobą nowotworową narządu rodnego i piersi w trakcie leczenia i po jego zakończeniu; wpływ odżywiania w różnych fazach życia i stanach zdrowia kobiety; ocena stanu wiedzy społeczeństwa dotyczącą zachowań prozdrowotnych; wielokulturowe uwarunkowania opieki nad kobietą i jej rodziną; relacje położna-pacjentka; występowanie drobnoustrojów w środowisku szpitalnym a ryzyko zakażeń. Chyba nikogo też nie trzeba przekonywać, że istnieje ciągle zapotrzebowanie na dobrze wykształconą i przygotowaną kadrę położniczą, a także że wraz ze wzrostem świadomości społeczeństwa rośnie potrzeba przygotowania do życia w rodzinie, metod planowania rodziny oraz ochrony macierzyństwa i ojcostwa. Kierunek położnictwo od lat zajmuje czołowe miejsce w rankingu opracowywanym przez „Perspektywy”.
Rankingi, wyróżnienia, akredytacje:
Zarządzanie w ochronie zdrowia, studia prowadzone przez Instytut Zdrowia Publicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu wspólnie z Wydziałem Zarządzania i Komunikacji Społecznej, to oferta skierowana do osób pragnących w przyszłości związać swoją karierę zawodową z rozwijającym się, perspektywicznym sektorem ochrony zdrowia, na wielu pozamedycznych stanowiskach pracy. Jest to pierwszy tego typu program na Uniwersytecie Jagiellońskim. Cechą szczególną kierunku jest jego międzywydziałowość, skutkująca interdyscyplinarnością i całościowym podejściem do problemów natury organizacyjnej, zarządczej i ekonomicznej, występujących w ochronie zdrowia.
Zdrowie publiczne? Niby każdy wie o co chodzi, ale cóż to właściwie za studia? Otóż to studia interdyscyplinarne, szalenie ciekawe i unikatowe w skali całego kraju. Na samym UJ nie znajdziecie oferty programów o podobnie zdefiniowanych celach i efektach uczenia się. W skali kraju są one wyjątkowe ze względu na pogłębione wielokierunkowe podejście do zdrowia, populacji i sposobów jego ochrony. Realizację takiego charakteru studiów gwarantuje doświadczony zespół nauczycieli akademickich wykształconych w różnych dyscyplinach: nauk o zdrowiu, nauk ekonomicznych, prawnych, politycznych oraz nauk o zarządzaniu. Wyjątkowość i najwyższy poziom kształcenia potwierdzają pierwsze miejsca zajmowane przez kierunek, nieprzerwanie od wielu lat, w ogólnopolskim rankingu Perspektyw.
Kierunek zdrowie publiczne obejmuje zagadnienia z różnych dziedzin i dyscyplin nauki oraz obszarów praktyki, w szczególności jednak z zakresu nauk o zdrowiu oraz nauk społecznych. Innowatorskie, interdyscyplinarne i całościowe podejście do problemu zdrowia populacji i jego ochrony – to plusy tego kierunku na UJ. Zastanawiacie się jaką pracę można podjąć po tych studiach? Lista jest bardzo długa! Czekają na Was stanowiska kierownicze i stanowiska samodzielne w programach ochrony zdrowia, promocji zdrowia, profilaktyki itp., a także stanowiska w jednostkach administracyjnych opieki zdrowotnej (publicznej i prywatnej), inspekcji sanitarnej i jednostkach świadczących usługi zdrowotne, przemyśle farmaceutycznym i medycznym, organizacjach międzynarodowych.
Rankingi, wyróżnienia, akredytacje: