Celem wyjazdu studyjnego było zapoznanie grupy studentów i nauczycieli akademickich ze specyfiką pracy w zagranicznych podmiotach leczniczych. Podczas wyjazdu studyjnego uczestnikom projektu towarzyszyli Pan Eugen Sprenger wraz z małżonką. Pan Eugen Sprenger jest Konsulem Honorowym Rzeczypospolitej Polskiej w Innsbrucku i byłym wiceburmistrzem Innsbrucka. Państwo Sprengerowie opowiadali uczestnikom projektu o historii i kulturze Innsbrucka i Tyrolu oraz przedstawiali zasady funkcjonowania polityki senioralnej w Austrii.
11 marca 2019 r.
Uczestnicy projektu wzięli udział w spotkaniu w Seniorenheim St. Raphael, które poprowadził dyrektor zarządzający Markus Told. Seniorenheim St. Raphael jest funkcjonalnym i przyjaznym domem, który oferuje miejsca dla 125 mieszkańców. W sąsiednim budynku znajduje się szkoła z internatem St. Raphael, której celem jest stworzenie podstaw, które pozwolą niewidomym i niepełnosprawnym uczniom aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym.
12 marca 2019 r.
Uczestnicy projektu wzięli udział w spotkaniu w Wohnheim Olympisches Dorf, które poprowadziła dyrektor ds. pielęgniarstwa Nastia Penkova. Nowo utworzony naturalny obszar wokół dzielnicy mieszkalnej w wiosce olimpijskiej przyczynił się do komunikacji między różnymi grupami wiekowymi mieszkańców dzielnicy, ponieważ oprócz terenów rekreacyjnych i sportowych stworzono również dom seniorów z 118 jednoosobowymi pokojami. Następnie uczestnicy projektu wzięli udział w uroczystym obiedzie z wiceburmistrz Innsbrucka Christine Oppitz-Plörer, która przedstawiła zasady funkcjonowania Innsbrucker Soziale Dienste obejmujące kompleksowy program wsparcia usług socjalnych.
13 marca 2019 r.
Uczestnicy projektu wzięli udział w spotkaniu w Wohnheim Pradl, które prowadzili dyrektor zarządzająca Elfriede Steinwender i dyrektor ds. pielęgniarstwa Alfred Oberwalder. Wohnheim Pradl Pradl, oferujący seniorom 206 miejsc w pokojach jednoosobowych i apartamentach dla par, znajduje się w pięknym i zadbanym parku przy cichej ulicy we wschodniej dzielnicy Innsbrucka. W październiku 2017 r. dom seniorów został ponownie otwarty po 2 latach przebudowy. Następnie uczestnicy projektu wzięli udział w spotkaniu z szefem kuchni Walterem Schiestlem z Innsbrucker Menu Service. Usługa jest skierowana do osób, które nie są już w stanie samodzielnie gotować z powodu zaawansowanego wieku lub względów zdrowotnych. Wszyscy zainteresowani seniorzy mogą poprosić o tę usługę w ramach usług socjalnych. Siedem dni w tygodniu zespół kucharzy przygotowuje trzydaniowy lunch, który jest dostarczany do seniorów przez pracowników Czerwonego Krzyża.
14 marca 2019 r.
Uczestnicy projektu wzięli udział w spotkaniu w Wohnheim Saggen, które poprowadził dyrektor ds. pielęgniarstwa Stefan Moser. Po zakończeniu generalnego remontu i przebudowie strychu w 2008 r. dla seniorów są dostępne 152 pokoje jednoosobowe i 2 pokoje dwuosobowe dla par. Dom jest podzielony na siedem stacji opieki. Duży nacisk kładzie się na współpracę z rodzinami mieszkańców. Głównym celem opieki sprawowanej w austriackich domach seniorów jest przywrócenie i utrzymanie satysfakcji i dobrego samopoczucia mieszkańców. Mieszkańcy mają możliwość korzystania z fizjoterapii i terapii zajęciowej. Na aktywności w ciągu dnia składają się wspólne jedzenie posiłków, czytanie i śpiewanie, trening pamięci, gimnastyka dla seniorów, zajęcia z rzemiosła i malarstwa oraz wycieczki. W salach kosmetycznych mieszkańcy mogą skorzystać z usług fryzjera, manicure i pedicure. Kawiarnie znajdujące się w domach seniorów są otwarte dla turystów i mieszkańców miasta, przez co seniorzy nadal czują się częścią społeczeństwa.
Adresy domów seniorów:
W wyjeździe uczestniczyło 5 studentek II roku studiów stacjonarnych I stopnia kierunku pielęgniarstwo i dwóch nauczycieli akademickich.