Dostęp testowy do zasobów online

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy pracowników i studentów Collegium Medicum UJ o aktualnych dostępach testowych do zasobów online:

• 2 – 31 października
    Reaxys Medicinal Chemistry – to dodatkowy moduł bazy Reaxys, umożliwiający prowadzenie badań nad lekami i środkami biologicznie czynnymi, dzięki obszernym danym dotyczącym ich właściwości. Baza obejmuje informacje o właściwościach farmakokinetycznych, skuteczności, toksyczności, bezpieczeństwie oraz profilach metabolicznych.
  • 2 października – 30 listopada
    ClinicalKey  to zintegrowana platforma informacji medycznej, udostępniona przez wydawnictwo Elsevier, zawierająca informacje z 52 specjalizacji medycznych. Jest to również wyjątkowe narzędzie wspomagające rozwój zawodowy oraz codzienną praktykę lekarzy w zakresie decyzji diagnostycznych i terapeutycznych.
  • wrzesień – listopad
    The Lancet Child & Adolescent Health – bezpłatny dostęp do trzech pierwszych numerów nowego czasopisma poświęconego zdrowiu dzieci i nastolatków (na platformie Science Direct).

Zachęcamy również do korzystania z zakupionych przez Bibliotekę innych baz danych oraz kolekcji książek elektronicznych, dostępnych przez naszą stronę www https://bm.cm.uj.edu.pl, m. in.:

Elibrary – platforma wydawnictwa Edra Urban& Partner umożliwiająca dostęp do stale aktualizowanej kolekcji najważniejszych książek w języku polskim z zakresu medycyny, weterynarii i nauk o zdrowiu. Kolekcja obejmuje dostęp do 62 podręczników. Dostęp jest możliwy z komputerów zarejestrowanych w UJ oraz przez proxy UJ CM.

Ibuk Libra – dostęp do kilkuset publikacji polskich (gł. podręczników medycznych) w czytelni ibuk.pl. Książki wykupione przez Bibliotekę można również czytać korzystając z komputera domowego po uzyskaniu (w Wypożyczalni Biblioteki) specjalnego PIN-u i powiązaniu swojego konta indywidualnego Ibuk z Uczelnią.

Zapraszamy na stronę www Biblioteki Medycznej,

Oddział Informacji Naukowej