Profesor Joseph Schatzker doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego

Profesor Joseph Schatzker odebrał 9 marca w auli Collegium Maius tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczony polskiego pochodzenia jest cieszącym się wielkim uznaniem na całym świecie ortopedą i traumatologiem. Nadanie tytułu doktora honoris causa prof. Josephowi Schatzkerowi to uznanie zarówno dla jego działalności naukowej i klinicznej w obszarze ortopedii i traumatologii, która przyczyniła się do postępu wiedzy i wytyczenia współczesnych sposobów leczenia urazów skutkujących poprawą skuteczności terapii i jakości życia pacjentów, jak i zaangażowania oraz pasji dydaktycznej wyrażonej w prowadzonych na całym świecie wykładach, kursach i wydawanych podręcznikach, w tym w języku polskim. Senat UJ uhonorował go również za ponad 25-letnią współpracę z Wydziałem Nauk o Zdrowiu UJ CM oraz „wybitną postawę etyczną jako lekarza i przyjaciela kilku pokoleń polskich ortopedów”.