VI Bieg Charytatywny Fundacji Tesco

26 sierpnia na krakowskich Błoniach i bulwarach wiślanych odbył się, już po raz VI, Bieg Charytatywny Fundacji Tesco. Jego celem było zebranie środków na zakup karetki neonatologicznej „N” dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego (USD) w Krakowie Prokocimiu. Uczestnicy mieli do wyboru biegi na różnych dystansach, w tym 10 kilometrowy bieg główny, 3,5 kilometrowy bieg rodzinny czy 100 metrowy bieg na szpilkach. Dzieci, poza udziałem w dedykowanych dla różnych kategorii wiekowych mini biegach, mogły wziąć udział w grach i zabawach, zwiedzić wnętrze karetki czy wozu strażackiego oraz nauczyć się pierwszej pomocy. Biegacze mogli liczyć na fachowe wsparcie pracowników i studentów Naszego Wydziału. Porad fizjoterapeutycznych udzielali dr Bartosz Trybulec i mgr Marta Barłowska-Trybulec z Instytutu Fizjoterapii WNZ UJCM, a  dr Beata Piórecka z Zakładu Żywienia Człowieka Instytutu Zdrowia Publicznego wraz ze studentkami z SKN dokonywała oceny składu ciała sportowców metodą bioimpedancji.  Studenci z IFMSA-Poland Oddział Kraków mierzyli ciśnienie.

Dzięki wsparciu uczestników i  darczyńców przekazano na cel akcji 220 tys. złotych. Symboliczny czek na tę kwotę, które zostaną przeznaczone na zakup karetki, odebrali: prorektor ds. UJ CM prof. Tomasz Grodzicki, dyrektor USD dr hab. Maciej Kowalczyk, oraz prodziekan WL UJ CM oraz kierownik Kliniki Chorób Dzieci USD dr hab. Przemko Kwinta.