Warsztaty „Mój Własny Biznes”

AIP UJ zaprasza na szkolenie!

„Wiele osób balansuje na skraju podjęcia roli lidera – pragnie zrobić krok do przodu, ale się wstrzymuje. Dla wielu z nas to nie kwestia zdobycia więcej wiedzy, więcej umiejętności, zrobienia jeszcze jednego kursu albo przeczytania kolejnej książki. Bariera, wobec której stajemy, jest wewnątrz nas, ma więcej wspólnego z naszymi przekonaniami i lękami niż z jakimkolwiek zewnętrznym brakiem.”

– Roxy Manning

W czasie 3 godzinnych warsztatów chcę się z Wami podzielić moimi doświadczeniami z 15 lat prowadzenia własnego biznesu – szkoły językowej, przedszkola, żłobka, szkoleń, coachingu. Jakie były początki, jak jest teraz, z jakimi wyzwaniami się mierzę.

Zastanówcie się, co się dzieje, gdy mówicie sobie:

–  Zacznę, jak będę mieć wystarczająco dużo pieniędzy.
–  Nie jestem dość dobry.
–  Nie znam się na przepisach.
–  Jeszcze skończę ten kurs.

Kulturowy przekaz i moje wyobrażenia o sobie w roli lidera bardzo mnie zatrzymywały, nie potrafiłam docenić tego, co robię. Sukces był poza zasięgiem. Jeszcze muszę zrobić to i to, odnaleźć misję życiową, udowodnić. Mój biznes rósł razem ze mną. Moje myśli dawały początek zmianom. I one się dzieją.

W drugiej części warsztatu zastanowimy się, jak zmienić nasze przekonania, aby służyły nam w podejmowaniu działań, na które jesteśmy już gotowi.

Przedstawię też krótko wspierające paradygmaty w prowadzeniu działalności i we współpracy z innymi:

–  „współmoc” – dzielenie odpowiedzialności i władzy,
– perspektywa wyboru zamiast uległości lub rebelii,
– język porozumienia zamiast osądzania.

Dla kogo jest to szkolenie:

– dla wszystkich, dla których praca zawodowa jest ważną częścią życia,
– dla tych, którzy prowadzą własny biznes i chcą wraz z nim się zmieniać,
– dla tych, którzy myślą o założeniu własnej działalności.

Gdzie: Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UJ – Łojasiewicza 6, parter (Wydział Matematyki i Informatyki UJ)
Kiedy:  17 października (wtorek) 18:00 – 21:00
Ilość osób: 12
Zgłoszenie: wyślij e-mail o tytule „MOJA FIRMA” na adres: inkubator@uj.edu.pl (w treści podaj swoje imię i nazwisko, nr telefonu, ewentualnie jeśli jesteś studentem: wydział, kierunek, rok studiów) i czekaj na potwierdzenie. Pierwszeństwo zapisu mają startupy AIP UJ.

Prelegent: Marta Kułaga – właścicielka i dyrektorka Niepublicznego Przedszkola Krasnal w Krakowie od czerwca 2000. Od początku istnienia przedszkola najważniejsze było dla niej rozwijanie sfery społeczno-emocjonalnej dziecka, co w skrócie oznacza rozpoznawanie przeżywanych emocji, mówienie o nich, wyrażanie ich w sposób przyjazny dla innych, dbanie o realizację własnych potrzeb i dbanie o relacje, radzenie sobie w sytuacjach trudnych. Jest coachem, trenerką NVC w końcowej fazie certyfikacji przez CNVC.