Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w międzynarodowej jednodniowej konferencji dotyczącej wrodzonych hiperamonemii pt. „Clinical and biochemical aspects of primary and secondary hyperammonemic disorders”, organizowanej przez Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN oraz Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”. Konferencja odbędzie się w dniu 3 czerwca 2022 roku, w formie hybrydowej w siedzibie Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie. Przewidziana jest równoległa transmisja online. Językiem wykładowym jest język angielski. Z radością informujemy, że wykład plenarny wygłosi prof. Johannes Häberle, kierownik Laboratorium Metabolicznego w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Zurychu. Profesor jest wybitnym i uznanym na całym świecie naukowcem i klinicystą zajmującym się zaburzeniami cyklu mocznikowego (UCD) i wrodzonymi wadami metabolizmu. Jest pediatrą, neonatologiem i specjalistą w dziedzinie intensywnej terapii oraz starszym konsultantem ds. metabolizmu w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Zurychu. Prof. Häberle przewodniczy europejskiej grupie roboczej ds. wytycznych dotyczących diagnostyki i leczenia zaburzeń cyklu mocznikowego oraz jest członkiem zarządu i rady naukowej European Registry and Network for Intoxication Type Metabolic Diseases (E-IMD). Jest również przewodniczącym Komitetu Doradczego ds. Edukacji i Szkoleń SSIEM (Education and Training Advisory Committee – ETAC) oraz członkiem rady Towarzystwa Badań nad Wrodzonymi Błędami Metabolizmu (Society for the Study of Inborn Errors of Metabolism – SSIEM).

Więcej szczegółów znajduje się w odnośniku poniżej:

Zachęcamy do zapoznania się z programem i do darmowej rejestracji przez udostępniony poniżej formularz:

Komitet Organizacyjny
prof. Magdalena Zielińska – IMDiK PAN